top of page

JÓGOVÝ RETREAT
V TERMÁLNÍM PARKU NITRODI

sobota 11. května – sobota 18. května 2024

S jógovou lektorkou Lucy Lhotákovou jsme pro vás připravily Jógový retreat v Termálním parku Nitrodi na Italském ostrově Ischie.

Léčivý VODNÍ ostrov ISCHIE

Místo, kde se propojujete s vodou v každém okamžiku. Termální prameny vyvěrají do moře, ze skály, nebo do termálních parků. Termální vodu budeme i pít (její chuť není nijak výrazná) v našem ubytování, které je přímo v

Termálním parku.

 

Každý pramen je jiný. Jeden nám pomůže na bolavé klouby, druhý nám uzdraví pleť a další nám může vyčistit mysl a přinést spirituální zkušenost. 

 

V termálním parku Nitrodi, kde budeme ubytovaní, jsem zažila meditativní zážitek, který byl pro mě unikátní záležitostí. Dostala jsem se do svého vnitřního prostoru, kde byla naprostá prázdnota a zároveň nekonečno.

 

Voda na Ischii prospívá na všechny kožní neduhy a říká se, že pleť omlazuje.

 

Pojeďme se zrelaxovat, protáhnout při józe a poléčit do léčivých pramenů na OSTROVĚ ISCHIE.

image0.jpeg

Kdo je Lucy?

Jogu jsem objevila asi před 10 lety při komplexním řešení svých déletrvajících zdravotních problémů a od té doby se mnou (někdy s pauzami) zůstala. Začala jsem s hatha jógou jako zejména s fyzickým cvičením a postupně - stejně jako jsem na cestě postupovala já - se má praxe rozšiřovala o další zkušenosti, vhledy a poznatky. Objevila jsem a vedla úžasnou hormonální jógu, pomalejší yin jógu a stala se lektorkou kundalini jógy, která ve svém praktikování zahrnuje celé široké učení muder, manter a meditací pro práci se sebou na všech úrovních. Prošla jsem také kurzem jógy pro děti. Každá z těchto druhů jóg má v mém životě místo podle mého naladění. Život je úžasně různorodý a jsem tak vděčná, že na základě svých zkušeností si mohu zvolit jógu, kterou zrovna cítím a potřebuji. A to samé bych ráda nabídla i Vám. Fyzické tělo vnímám jako dokonalý systém, kterému je třeba se naučit naslouchat. A přestože je jóga stále mnohými vnímána hlavně jako fyzické cvičení, nabízí nám mnohem víc než jen pevné a pružné tělo. Jógová praxe nás navrací do rovnováhy na spoustě úrovních (fyzické, mentální, emoční i spiritiuální) a může pomoci i v případě různých zdravotních projevů.

Důležitou součástí mé cesty je i péče o své tělo a ducha zdravou stravou a pomocí přírody. Absolvovala jsem mj. Bylinkovou školu spolu se základy tradiční čínské medicíny a akupresury. Moje cesta mě vede k uvědomění si, že jsem součástí něčeho, co mě bytostně i spirituálně převyšuje, něčeho čehož jsme součástí všichni, aniž bychom si toho povětšinou byli vědomi. Ráda se o část své dosavadní cesty s Vámi podělím.

Během pobytu Vás provedu ranními a večerními lekcemi jógy, které jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak i pro ty, které s jógou již nějaké zkušenosti mají.

Moc se na Vás všechny a naši společnou cestu těším. Namaste. Luci.

CO VÁS ČEKÁ:

4 x Ranní meditace

4 x Ranní jóga

4 x Večerní jóga

1 x Taneční medicína s Kakaovou ceremonií s Kakao-průvodcem Jaroslavem Doleželem

1 x Výlet do Giardini Poseidon Terme (Poseidonovy zahrady)

1 x Výlet do Termálních lázní Cavascura

ff64c671-1f05-49ba-98ba-d9f2266bf8a5.JPG
kvet zivota_gold_light_vypln.png

STRAVA A UBYTOVÁNÍ:

7 x noc v apartmánech v Termálním parku Nitrodi, součástí ubytování je léčivý pramen Nitrodi  

7 x vstup do Termálního parku Nitrodi a jeho překrásné Oázy  

4 x zdravé a vyvážené jídlo na baru v Termálním parku Nitrodi (masová, vegetariánská i veganská varianta)  

4 x výtečná večeře z lokálních surovin v rodinné restauraci (masová, vegetariánská i veganská varianta)    

 

Jóga bude jak pro začátečníky tak i pro ty, kteří s jógou již zkušenosti mají.    

 

VÝLETY:

 

V průběhu pobytu budou organizovány dva dobrovolné výlety. Navštívíme Poseidonovy zahrady, což je největší termální park na Ischii a jeho 20 termálních bazénů a jeskynní sauna rozhodně stojí za návštěvu. Cena celodenního vstupu je 40 €. Dále navštívíme antické lázně Terme di Cavascura, které jsou zasazeny ve skalním masivu a obklopeny středomořskou buší. Vstup je 20 €. Také se vydáme na výlet do města Ischie Porto, kde bude možné krom jiného například nakoupit Italskou módu (vřele doporučuji mít místo v kufru). V průběhu pobytu je možné zajet autobusem na blízkou pláž a užívat mořské vody. Po ostrově se budeme pohybovat autobusem, cena jedné jízdy je cca 1,70 €.    

 

UBYTOVÁNÍ

 

Ubytování je v apartmánech pro 2 až 3 osoby s výhledem na moře nebo do zahrady. V apartmánu vždy najdete vybavenou kuchyň, jednu nebo dvě ložnice a koupelnu se záchodem. Kdo se přihlásí dříve bude mít možnost výběru, zda chce výhled na moře nebo do zahrady. V ložnicích jsou buď manželské postele nebo jednolůžko. V pěší vzdálenosti od apartmánů je malý ale dobře zásobený supermarket.    

 

LETENKY

 

Ostrov Ischia se nachází hodinu a půl cesty trajektem od italské Neapole. Z Prahy létají dvě společnosti přímo do Neapole (Ryanair a Wizzair). Náš záměr byl objednat letenky skupinově, ale cena skupinových letenek je do této destinace mnohem vyšší než cena pro jednotlivce, a tak je koupě letenek na každém z nás, aby to pro nás všechny bylo výhodné. Konání retreatu je závislé na počtu účastníků. Buď můžete počkat na potvrzení o konání retreatu a koupit letenku až po potvrzení. A nebo můžete koupit letenku bez čekání a v případě, že se retreat nenaplní, tak můžete v Nitrodi strávit pobyt bez programu. Cenu ubytování bez programu vám na vyžádání sdělím.    

 

Doporučuji přílet a odlet z Neapole kolem poledne nebo v odpoledních hodinách. V Neapoli se nasedne na trajekt, který jede na Ischii. Trajekt pozdě večer nebo velmi brzy ráno nejezdí, proto jsou ideální přílety a odlety z/do Neapole v poledne nebo odpoledne. Podrobnou navigaci, tipy a rady pro cestu z Neapolského letiště až do apartmánů se včas dozvíte. Ráda vás před odjezdem propojím s ostatními účastníky retreatu a tak nemusíte cestu absolvovat sami.    

 

Cena retreatu  18.800,- Kč  

 

Pro rezervaci vašeho místa na Jógovém retreatu prosím o uhrazení nevratné zálohy ve výši: 8.800,- Kč. Pokud by se stalo, že se z nenadálých důvodů nebudete moci zúčastnit, můžete za sebe najít náhradníka. Pokud se nenaplní minimální počet účastníků, bude vám záloha v plné výši vrácena na účet. Doplatek 10.000,- prosím pošlete do 30.4.2024.  

 

Platby provádějte na číslo účtu: 670100-2213818008/6210, do poznámky prosím vaše jméno + retreat.    

 

Cena zahrnuje:  Ubytování 7 nocí, poplatek městu, vstup do termálního parku Nitrody kdykoliv v jeho otevírací dobu (10 – 18 hodin), 4 x jídlo na baru, 4 x večeře v rodinné restauraci, program retreatu, Ceremoniální kakao v rámci Kakaové ceremonie, zapůjčení jógamatek.    

 

Cena nezahrnuje:  Letenku, vstupy a jídlo ve dnech výletů, cesta z letiště do přístavu (€ 5), cestu trajektem (cca € 20 jedna cesta), cesty autobusem po ostrově (jedna jízda cca € 1,70).    

 

PŘIHLÁŠENÍ:

Prosím o vyplnění formuláře a zaplacení zálohy.    

 

Formulář zde:  https://forms.gle/KvCWCCcXAt7YCZ4J6    

kvet zivota_gold_light_vypln.png
bottom of page